להשתמש ב YouTube לקידום אתר
01.01.0001

יו-טיוב ( you tube ) ופליקס ( Flix) הינם אתרים מצוינים לקידום ויראלי של מוצרים ושירותים.
מעבר להנאה הרבה מצפייה בסרטוני יו טיוב , אפשר להשיג באמצעות הפצת סרטונים ברשת גם תועלות שיווקיות רבות לרבות קידום אתר אינטרנט והפקת מטרות עסקיות.

להלן כמה המלצות איך להעלות סרטונים ליוטיוב בצורה אפקטיבית יותר מבחינה שיווקית ומתוך אוריינטציה של קידום אתרים בגוגל.

1.העלו סרטי וידאו בעלי ערך מוסף לגולשים
סרטוני וידאו מופצים ברשת בכמויות ורובם לא שורדים את מבול הסרטונים שבאים אחריהם. .כדי שלסרטון הווידאו שלכם יהיה ערך ובולטות על פני האחרים צרו סרטון בעל ערך מוסף לצופים סרטון שיגרום לאנשים לרצות להפיצו הלאה ולשתף גם אחרים .ככל שהסרטון יכיל מידע "ויראלי" כך תרוויחו תפוצה על ידי אחרים ,כלומר אחרים ישווקו אותו בשבילכם.

2.צרו פרופיל אישי מעניין ביו טיוב ובפליקס . כשגולשים יגלו עניין בסרט שהעלתם הם ירצו לקרוא גם על יוצר הסרט כלומר עליכם . הפרופיל ביו טיוב מאפשר לכם הזדמנות לחזק את ענייניכם העסקיים. צרו פרופיל מעניין ורציני, גם אם תכני הסרטון היו בעלי אופי הומוריסטי או מעט ל א שיגרתי לצורך הפצתו הויראלית, הפרופיל צריך לייצג אתכם בצורה עניינית ועסקית.

3.שלבו את הלוגו ואתר האינטרנט בכל סרט יו טיוב שתיצרו. אלו כלי הנשק השיווקיים החזקים שלכם. אם אין ב אפשרותכם לשלבם ל אורך כל הסרטון (למשל כאשר הדבר לא משתלב מבחינה אומנותית עם הסרט) עשו ז את בתחילתו ובסופו של סרטון היו-טיוב.

4.הפיצו את הסרטים – בין אם הצלחתם לייצר סרטון ויראלי או בין אם סרטון היו טיוב שלכם אינו כזה,עליכם להפיצו כדי להשיג יותר צופים.השתמשו בכל דרך אפשרית כולל רשתות חברתיות.

5.הנגישו את הסרטון למנועי החיפוש
אחד מהדרכים החשובות שיגיעו אליכם גולשים הי א כמובן דרך מנועי החיפוש וחיפוש ביו-טיוב. הכניסו בתגי המטה כמה שיותר מילים רלוונטיות ש איתם הייתם רוצים שימצאו אתכם.

6.מומלץ לשחרר בסרטים לרשת בצורה רציפה – על תסתפקו בסרטון בודד אחד, העלו סרטונים ב אופן קבוע כדי ל אפשר לצופים לצפות ולקבל מכם עוד מסרים.הם צריכים לחכות לסרטון הבא שלכם.

7.העלו הסרטונים איכותיים למרות הצורך להעלות מספר סרטים רב על תתפשרו על איכותם.. ביו טיוב יש כמויות עצומות של סרטים חלקם חובבניים ביותר ו אינכם צריכים לתרום עוד סרט שכזה. סרט איכותי מבחינת איכות הקול, איכות התמונה וכמובן התוכן יעשה לכם שרות טוב.

8. היעזרו בתגובות צופים
ליו טיוב יש פלטפורמה מצוינת של תגובות צופים ו אפשר להפיץ את הסרטון שלכם בעזרתם. חפשו את הנישה שבה אתם מפיצים או רוצים להתבלט,חפשו את הסרטים הפופולאריים ביותר והוסיפו תגובה עם הפניה לסרטון שלכם.כ תבו תגובה רלוונטית ו"טבעית" והיזהרו ממגמתיות בוטה.

9. מצאו את התזמון הנכון להעלות את הסרטון
תזמון נכון חשוב מאוד לסיכויי הצפייה בסרטון שתעלו ליו טיוב. יש הבדלים בכמויות הצופים בשעות וימים שונים וכדאי לתזמן את העלאת הסרטון לפרק זמן אם סיכויי צפייה גבוהים ביותר. אמצע השבוע ,יום רביעי ומעל הכל יום חמישי בשעות הבוקר או צהריים מוקדמים בשעון ארה"ב הם הזמנים הנצפים ביותר. תכננו את העלאת הסרטון לזמנים אלו. אם מדובר בסרט שנטען זמן רב, קחו בחשבון גם את הזמן הטכני שידרש לסרטון לעלות.

10.הקפידו על סרטון באורך המתאים למרות שלמעשה אין הגבלה על אורך הסרטון,ר צוי שתייצרו סרטון באורך 3-5 דקות. סרטונים ארוכים מדיי בד"כ לא נצפים עד סופם (והלו שם מופיע הלוגו וכתובת אתר האינטרנט שלכם).
במידה ומדובר בנושא המצריך סרט ארוך,עשו לו תקציר בהסבר מילולי או שיקלו להכין סרטונים לפי הנושאים שברצונכם להעלות.