או איך אפשר לצייר את החיפוש האישי של גוגל בקויים חיוביים…

מאת: מאט כץ

מאט כץ מעוניין לשתף אותנו מניסיונו האישי לאחר שקרא חומר רב בנוגעplus  Search your world) Search+ בעולמך).

הוא כותב: "אני אוהב מאוד להישאר עד השעות המוקדמות של הבוקר ולשחק ב werewolf. בתחילת דצמבר ביקרתי בכנס "News Foo Camp" שהתרחש בפיאוניקס שם שיחקתי רבות במשחק האהוב עליי. כשחזרתי, סתם כך חיפשתי את הערך [werewolf]- סתם אולי רציתי לאסוף כרטיסי werewolf. מכיוון ששימשתי כשפן ניסיון באותה תקופה עבור מנוע Search your world זה מה שנגלה לעיניי:

בשורה העליונה של תוצאות החיפוש ניתן היה לראות את רשימת האנשים שמשחקים באותו משחק כולל תמונה שלי (תמונה משמאל). חיפוש כללי של [werewolf]  או סתם חיפוש [photo] שמחזיר תמונות שלך או של החברים שלך הוא ממש רגע קסום.

בואו אספר לכם איך זה קורה. במעגלי החברים שלי בגוגל+ יש לי חבר בשם בראיין "פיטצ" פיטצפאטריק שהוא אחראי על שחרור המידע של המשתמש במוצרים של גוגל. פיטצ פרסם אלבום של 25 תמונות הקשורות ב werewolf מייד לאחר אותו כנס שדברתי עליו קודם לכן. אני מופיע על אחת מתוך 25 התמונות אז איך יתכן שגוגל מחזירה דווקא תמונה שלי ועוד במקום הראשון? מסתבר שבראיין תייג אותי בתמונה הזו. אבל בפעם שאתה יודע את הטריק הוא כבר לא קסום יותר. למעשה, זהו אחד מאותם ניסויים מוצלחים שכל חברת טק שואפת לו. אך באותו רגע בו חיפשתי werewolf וקיבלתי תמונה של עצמי זה באמת נראה ממש כמו קסם. אני מאמין שכשאנשים אחרים ישתמשו במנוע החיפוש הזה Search+ גם הם יחוו את אותו רגע מופלא ומפתיע.