27.08.2013

הערה – התג כבר לא בתוקף (דצמבר 2014)

גוגל הצהירה לאחרונה כי היא מאפשרת קישור של פרסומים המשוייכים למותג/חברה מסויימת אל פרופיל החברה שלהם בגוגל+. הצמדה זו (שעדיין לא מופיעה בתוצאות החיפוש ) היא חלק מהמגמה של גוגל לזהות פרסומים איכותיים עם מותג כלשהו (למשל מגזין או חברה) .ככל הנראה שלצד הפרסומים שגוגל תציג יופיע גם הלוגו של אותה חברה/מותג בתוצאות החיפוש.
הנושא עדיין בתחילת הדרך וקשור לנושא נוסף שהציגה גוגל החודש – In depth articles

מה היתרונות של תגית rel= publisher

• קישור פבלישר מאפשר לצבור כפל +1 (כמו כפל מבצעים ) שכן ישנה הספירה לעמוד המסוים של הכתבה פלוס הספירה של הפרופיל או האתר עצמו. אם קיים חיבור גם לקמפיין ממומן יש סיכוי שגם הספירה תוצג בסמוך למודעת הקמפיין.
• קישור רל פבלישר שעבר את אישור גוגל (על ידי תהליך אימות) מקשר בין האתר לבין עמוד החברה הרשמי בגוגל+ וכך מתמקד בעמוד ה"נכון" ולא בעמודי פרופיל שיתכן שנפתחו באופן לא רשמי ויוצרים כפילות.
• צבירה של +1 יחד עם קישור לעמוד פרופיל החברה יכול לסייע בעתיד להצגת פאנל על המותג בתוצאות החיפוש. פאנל המותג מציג את פרופיל החברה ונתונים אחרים מתוך פרופיל הגוגל+ וכן מאפשר לגולשים להוסיף את העמוד למעגלים האישיים שלהם. פאנל המוצג יוצג בצידי תוצאות החיפוש בדרך כלל במקום תוצאות הקידום הממומן. כיום, עדיין לא ברור כמה +1 וותק יש לצבור על מנת שפאנל זה יוצג בתוצאות החיפוש של גוגל.
השימוש בתג ה publisher עדיין לא לגמרי ברור ויש לגביו ספקולציות שונות בין היתר חיזוק של עמודי באתר והגדלת ה PR שלו אבל שוב הדברים עדיין מעורפלים.

מתי להשתמש ב rel=publisher

התג rel=publisher הוא סוג של תאימות בין אתר החברה לבין פרופיל החברה בגוגל+ ועל כן הוא מתאים למימוש בכל האתר ועושים זאת ע"י קישור אחד מעמוד הבית של האתר. שימוש לב, אין צורך להוסיף את התג בכל עמוד בנפרד אולם, חשוב לבצע קישור דו צדדי מעמוד הבית ומנגד מעמוד פרופיל החברה לעמוד הבית.
איך עושים זאת? כמה דרכים
• הוספת קישור ע"י מילוי טופס המציג את החיבור לעמוד הפרופיל ישירות מהאתר – הדבר מקל על המשתמשים להוסיף את עמוד החברה למעגלים שאישיים שלהם.
• יצירת קישור ידני ע"י הוספת התג rel=publisher ב header: • במידה וכתובת פרופיל העמוד זהה לכתובת חשבון הוובמסטר הקישור יעשה באופן אוטומטי.