איך מגדירים את תג ה- "rel=author"
28.01.2013

נכון לדצמבר 2014 התג הוצא משימוש וכבר לא תקף

שימוש בתג שם הכותב בתוצאות החיפוש נמצא בעליה בשנה האחרונה, ורבים המחברים בין פרופיל גוגל שלהם לבין התוכן שהם כותבים לרשת. חיבור זה גורם להבלטת הכותב בתוצאות החיפוש אך כנראה שלתג זה תהיה חשיבות גדולה יותר אם נתייחס להצהרתו של מאט כץ מהנדסה הראשי של גוגל האומר: " במשך הזמן אנחנו נלמד יותר ויותר לזהות כותבים איכותיים ברשת ואתם מבינים שזה ישפיע על הדרוגים"

מה דרוש להכנסת תג rel=author
1. פרופיל בגוגל פלוס
2.הכנסת התג לקוד האתר שלכם או לדפים ספציפיים שאתם רוצים שבהם תוצג תוצאה עם תמונתכם
3.הכנסת תג 1+ ווידוי שהוא במצב "ציבורי".

קישור מתוך פרופיל גוגל פלוס

• דבר ראשון עליכם להקים לעצמכם פרופיל גוגל פלוס
• בפרופיל גוגל+ יש לעדכן פרופיל מלא ,דרך הגדרות הפרופיל (Profuile- Edit Profile) ולא לשכוח תמונה ברורה של הפנים, שכן זוהי התמונה שתוצג בסמוך לתוצאות החיפוש.
• בעמוד הגדרות של הפרופיל תוכלו למצוא את ההגדרה ל-פרופילים אחרים / Contributor: בשדה זה תוכלו לעדכן את רשימת האתרים בהם אתם מפרסמים תוכן. רצוי לשים את האתר שלכם ראשון ואז להוסיף את כל הבלוגים/אתרים אחרים שברשותכם. חשוב לשים לב לעדכון כתובת האתר בתוספת: http://www. באתרים שתרשמו כאן תופיע תמונתכם כפי שמוצג בתמונה מעלה.

הגדרת rel="author באתר שלכם

עכשיו נותן לבצע את החיבור שכן לא מספיק להגדיר את האתרים רק בפרופיל שלכם בגוגל פלוס אלה צריך להכניס תג חוזר מהאתרים שרשמתם בפרופיל גוגל פלוס אליו. אם אין לכם אתר וורדפרס עליכם להכניס תג לקוד האתר לאיזור – HEAD . אפשר להכניס באופן גורף לכל דפי אתו אתר שאתם רוצים שיופיע עם התמונה או לדפים ספציפיים ,למשל "אודות".
יש להכניס את הקישור הבא:

דוגמא: כך הקוד שיש להכניס ל HEAD נראה עם פרופיל הגוגל פלוס של סאו טאץ :

למעשה נוצר חיבור הדדי מצד אחד יש הצבעה מתוך גוגל פלוס אל אתר מסויים ומצד שני באתר הזה יש קוד שמפנה לגוגל פלוס.
כדי לבצע בדיקה אם זה תקין יש להכנס לכאן
באתרי וורדפרס יש מקום מסודר להכניס את הקוד
להטמעת התג באתר וורדפרס אפשר להשתמש בתוסף מעודכן של Yoast. התוסף מאפשר הגדרה של התג עבור עמוד הבית ועבור כותבים נוספים באתר. את ההגדרות לתג יש לבצע דרך הגדרת התכונה: AppearanceUsersAll UsersAdd New
באזור זה יש לעדכן את פרופיל הגוגל של הכותבים ע"י הוספת ה URL של הפרופיל לשדה Google+ המופיע בעמוד האמור.
באותו אזור ניתן להוסיף הגדרות SEO לחיזוק ואופטימיזציה של האתר.
את נראות ההגדרות ניתן לבדוק באמצעות כלי ניהול האתרים של גוגל. יש להעתיק את כתובת האתר ולבקש תצוגה מקדימה. חשוב לשים לב, בכדי לראות שינויים יש ליצור פוסט חדש, ורק לאחר מיכן לבדוק את הפוסט אותו יצרנו. במידה והתוצאות לשביעות רצונכם תוכלו להשאיר את ההגדרות ולהמתין שהן יוטמעו בתוצאות החיפוש. לעיתים זה קורה במיידית ולעיתים לאחר מספר שעות או ימים בהתאם לקצב הסריקה של האתר.