שינויים במנוע חיפוש המוצרים של גוגל
24.08.2011

גוגל עושה שינויים בהזנת מוצרים למנוע חיפוש המוצרים שלה
ארכיון
כל אותם אתרי מסחר אלקטרוני שיש להם רשימת מוצרים הלוקחים חלק במנוע חיפוש המוצרים של גוגל צריכים לשים לב: מדיניות גוגל לגבי אופן הזנת המוצרים הולכת להשתנות החל מ 22.09.11.
שינויים הקשורים לתצורת הזנת המוצרים במנוע חיפוש המוצרים של גוגל
כפי שהוכרז בבלוג המסחרי של גוגל, גוגל משחררת סט מפרטים חדש להזנת מוצרים חדשים, שיגרום לשינוי משמעותי בחוויית החיפוש של המשתמש. קידום אתרים בגוגל
להלן השינויים:
• תמונות – המשתמש יכול להזין עד 10 תמונות נוספות עבור כל מוצר שברשותו ולהגדיל בכך את ייצוג מוצריו ברשת. תקנה התקפה בכל הארצות למעט יפן
• זמינות המוצר – גוגל דורשת שכל מוצר ילוו בהצהרת סטטוס " במלאי" או "אזל" ( כלומר היא רוצה להציגו גם אם אינו במלאי אך שסוגיה זו תצוין בפני הלקוח. תקנה זו תקפה כרגע למדינות ארה"ב, בריטניה, גרמניה וצרפת.
• קטגוריות מוצרים – תקף לגבי סוגי מוצרים מסוימים שיוגדרו ע"פ הקטגוריות הבאות:
o ביגוד ואביזרים (כולל תת קטגוריות ביגוד והנעלה)
o מדיה (כולל תת קטגוריות משחקי וידיאו ותוכנה)
o תוכנה (כולל תת קטגוריה ספרים, DVD וסרטים, מוסיקה)
• בארה"ב פריטים בקטגוריית אביזרים יחויבו בעדכון של ותק הקבוצה, מין, צבע, וגודל.
• תכונות נוספות יחויבו בכל מוצר המשתנה בהתאם לצבע, גודל, סוג החומר והתבנית שלו. תכונות אלו תהיינה הכרחיות במדינות ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת ויפן.
שינויים במדיניות
מעבר לשינוי בהזנת המוצרים גוגל מבהירה שני כללים:
1. המידע המוזן במערכת צריך להיות זהה ומדויק למידע שיש באתר.
2. המחיר צריך להיות זהה למחיר המובלט המופיע באתר.
כללים אלו היו קיימים קודם, אולם ניסוחם המחודש מצביע על העלאת רף התאימות בין המוצר המוזן במערכת לזה המוצג באתר המקור. בכדי למנוע חוסר התאמה גוגל "תבדוק באופן שוטף את המוצרים להבטיח את דיוק הנתונים" כפי שנכתב בדף התמיכה של גוגל.
הכללים הנוגעים למחירי המוצרים קצת יותר מדויקים: המחיר בו נוקבים בזמן הזנת המוצר חייב להיות זהה לזה הרשום באופן הבולט ביותר בעמוד המוצר באתר המקור. לעובדה זו יש חשיבות מרובה באתרי מנויים המציגים מחירים מעודכנים למנויים. אתרים אלו יידרשו להציג את המחיר הרגיל באופן בולט אם הם רוצים להמשיך ולהופיע באתר המוצרים של גוגל.
מה משמעות האכיפה?
גוגל הבהירה חד משמעית שהיא תחל לפעול נגד אותם גורמים המפרים את הכללים ובייחוד "החל מ 22.9.11 נתחיל לפעול כנגד חשבונות בארה"ב, צרפת, בריטניה, יפן וגרמניה שלא יעמדו בדרישות ובמפרטים הנדרשים".
אולם מהי הכוונה כאשר נאמר "תחל לפעול"?
הזנות מוצרים יוסרו. או באופן יותר ברור, "מוצרים יושהו מתוך מוצר מנוע חיפוש המוצרים של גוגל עד לתיקון הנתונים. במקרה של הפרה חוזרת של האיכות והסטנדרטים, המוצרים יושהו למשך שבוע והפרה שלישית תגרום להשהיה של חודש לפחות".
מפחד שהזנת המוצרים תגרום ללא כוונה להפרה של אחד מהכללים? למרבה המזל, במרכז המסחר של גוגל קיימת אפשרות להעריך האם ההזנה של המוצרים תואמת את המוצרים באתר המקור והאם ישנן בעיות במוצרים שהוזנו.