של מי זכויות היוצרים ב Pinterest
10.06.2012
ארכיון

על פינטרסט

פינטרסט הינה רשת החברתית שקמה בשלהי שנת 2010 .רשת חברתית זו  צוברת פופולריות הולכת וגוברת, לפי נתוני החברה הגיעה כבר ל 1 ביליון משתמשים במרץ 2012
העיקרון ברשת פשוט – שיתוף תמונות (וסירטונים) ,קיטלוג, איתור תמונות,תגובות ושיתופים . ניתן ליצור "לוחות" אישיים בהם נועצים תמונות חדשות. הלוחות יכולים לשקף תחומי עניין שיש לכם או סוג של קיטלוג למשל "רשימת חתונה, מתכוני קינוחים ועוד.
מעבר לשימוש אישי של איסוף קולקציית תמונות וסרטונים ויצירת "לוחות" אישיים סביב תחום עניין , ניתן להיעזר בפינטרסט ככלי עבודה . ליצר קטלוג/תיק עבודות עם קולקציות נבחרות שאותן ניתן להציג ללקוח, לבנות אלבום תמונות לעסק  , ואם אתם מקדמי אתרים ומתקשים ביצירת תוכן מעניין פינטרסט היא רשת מצוינת המאפשרת שיח חברתי סביב תמונות  לצורכי קידום אתרים בגוגל
הפעילות ברשת חברתית זו מתרכזת סביב איסוף תמונות (וסרטונים) וניתן לעשות זאת בדרכים הבאות:
1.    להעלות תמונה עם קישור הקיימת באתר כלשהו – add pin
2.    להעלות תמונה מהמחשב (ובעריכה להוסיף לה קישור) –  upload
3.    להגיב, לשתף בנעיצה חוזרת וכמובן  לעשות לייק בפייסבוק.

למי שייכות התמונות שמשתפים ברשת

בשיתוף תוכן כולל נעיצות של תוכן, תגובות, תמונות ואחרים על גבי הלוחות, כל החומרים המוצגים על גבי הלוחות והועלו ע"י המשתמש שומרים על זכויות הקניין הרוחני שלהם
אם אתם מקדמי אתרים ומעלים תמונות שאינן יושבות באתר הלקוח אלה מהמחשב שלכם היו זהירים במיוחד לחוקי זכויות היוצרים שמפרסמת הרשת.

אם אכן נשמרות הזכויות כיצד יתכן שמשתמשים אחרים יכולים לעשות שימוש בתוכן שאינו שלהם?
בכפוף לתקנון ולהגדרות החשבון של Pinterest בזמן פתיחת החשבון מעניק המשתמש את הזכות לעשות שימוש בחומר המועלה ע"י הצגתו והפצתו ע"י משתמשים אחרים, שכפולו ואפילו שינויו (ע"י עיצוב מחדש). יש לזכור ולשים לב, שירותי הרשת הם פלטפורמה ציבורית המעניקים למשתמשים את האפשרות לחפש, לראות, להשתמש ו/או להצמיד מחדש כל תוכן הנמצא זמין לציבור בשירות אותו מעניקה הרשת.

הסרת תוכן

גם אם החלטת לסגור את החשבון שלך בפינטרסט או להסיר תוכן מסוים מן הלוחות, רשת ה Pinterest שומרת את התוכן למשך תקופת זמן לצורכי גיבוי, ארכיון, חוות דעת, ביקורת ואחרים. קחו זאת בחשבון .יתרה מכך יתכן שחומר אותו אתם מעוניינים להסיר ימשיך להיות מוצג ע"י משתמשים אחרים הממשיכים להציג ולשתף.

מה לגבי צד ג?

Pinterest  מכבדת את זכויות היוצרים של צד שלישי ושל בעלי תוכן לנהוג באותה צורה. לכן המשתמש מסכים שכל תוכן שהוא מעלה על גבי הלוחות שלו אינו מפר את זכויות היוצרים כולל צד שלישי, זכויות קניין רוחני, זכויות פרסום או זכויות פרטיות.( הערה – אם אתה פועל בשליחות קידום אתרים עבור לקוח עדיף שתתייעץ  בסוגיית העלאת תוכן מאתר של לקוח , פתיחת לוח בשמו וכדומה.   Pinterset  מצידה שומרת את הזכות, אך אינה מחויבת, להסיר תוכן של משתמש המפר את זכויות השימוש.

שימו לב, חשוב שתבינו שהמשתמש הוא האחראי על העלאת התוכן ואיכותו. לכן חשבו היטב לפני שאתם מעלים או משתפים חומרים ברשת.

זכויות קניין רוחני

משתמשים אשר יפרו זכויות יקבלו על כך התראה. במידה והמשתמש יקבל כמה התראות יתכן שהוא יוגבל בהעלאת חומרים ללוחות שלו ולחלופין אפילו לסגירה זמנית של חשבונו.

אם נראה לכם כי התוכן שהעליתם הוסר בטעות תוכלו לערער על כך ע"י מענה על ההתראה. במקרה כזה, הודעה נשלחת למפר ולבעל הזכויות. לבעל הזכויות יש 10 ימים להגיש עתירה על הפרת זכויות ואם לא עשה זאת בזמן המוקצב תוסר ההתראה עבור מפר הזכויות.
שימו לב, לפני שאתם ממהרים לערער על תוכן שהוסר וודאו שאכן יש לכם זכויות על התוכן. במידה ועשיתם זאת ונמצאתם אשמים תדרשו לשלם קנס עבור הפרת הזכויות.