אלגוריתם תוכן חדש לגוגל -פנדה
26.02.2011

לפני חודש בדיוק הצהירה גוגל בבלוג הרשמי שלה על כוונתה להילחם השנה באופן מיוחד באתרים לא איכותיים (כהגדרתה). הצהרות אלו באו כהתייחסות לביקורת הולכת וגוברת שהופנתה אליה כלפי נוכחותם המטרידה של אתרים לא ראויים בתוצאות החיפוש, אתרים שמקבלים דרוג גבוה ממה שמגיע להם בפועל ושמשתרבבים לתוצאות החיפוש הבולטות למרות שאינם ראויים לכך.
ב 23.2.11 הכריזה גוגל על השקתו של אלגוריתם תוכן חדש ,אלגוריתם שישפיע לדברי גוגל על 11.8% מכלל שאילתות החיפוש.
עוד מוסיפים בגוגל שלאחרונה הוכנסו עוד אלגוריתמים קטנים נוספים אך השפעתם הורגשה רק בקרב קומץ שאילתות ולכן גם על ידי פחות גולשים. האלגוריתם החדש הינו שינוי משמעותי וגוגל בחרה להשיק אותו בצורה פורמלית .
אלגוריתם התוכן החדש אמור לסייע לגוגל לסנן את האתרים שאינם תורמים משמעותית לגולשים. כהגדרת גוגל מדובר באתרים עם ערך מוסף נמוך לגולשים, בעלי תוכן מועתק, אתרים שגוגל לא מחשיבה כתורמים לרשת.
במקביל יספק האלגוריתם החדש כוח וחשיבות לאתרים איכותיים עם תוכן מקורי ,מידע עדכני ורמת עניין גבוהה כדוגמת אתרים המשלבים נתוני מחקר, דוחות מעמיקים וכל תוכן בעל חשיבות.
לדברי גוגל האתרים שתורמים מידע אמיתי ובעל משמעות לגולשים הם למעשה אבן היסוד לקיום הרשת ולמערכת האקולוגית שלה ולכן גוגל רואה לנכון כאינטרס שלה לזהות אתרים אלו ולהעצים אותם, זה למעשה מה שהאלגוריתם החדש בא לעשות.
צעד נוסף של גוגל לשיפור חווית הגלישה ומלחמה בספאם כולל השקת אפליקציה שמאפשרת לגולשים לדרג אתרים בדפדפן שלהם (בינתיים רק בכרום) . Personal Blocklist Chrome extension התוסף הנ"ל מאפשר לגולש להגדיר אתרים אותם הוא רוצה לחסום מהתוצאות שלו.