ניהול מוניטין באינטרנט – למה הרשת חשובה לתדמית שלכם
01.01.0001

מאת אדית שטיינברג

התדמית שלנו היא אחד הדברים החשובים ביותר בחיים שאנחנו מנהלים מול הסביבה שלנו. התדמית שלנו היא הדרך בה אנחנו נתפסים על ידי העולם החיצון, איך שבעצם רואים אותנו. עבור אנשים מסוימים, תדמית זו והדרך בה הם נתפסים בעיניהם של אנשים אחרים חשובה ורלבנטית יותר, בעוד שעבור אנשים מסוימים אין לתדמית חשיבות יתרה. חשוב לשים לב כי התדמית אינה עניין בעל ערך רק עבור אנשי ציבור או אנשים הנסמכים על יחס הסביבה אליהם, תדמית היא מאפיין חשוב הקיים גם בקרב גופים – חברות עסקיות, גופים ציבוריים וכד'.
עבור כל אותם גופים או אנשים אשר תדמיתם כן חשובה – ומדובר במרבית העולם, כדאי מאוד להפנים קודם כל מה מרכיב את התדמית הזו – איך, כיצד והיכן היא נבנית וממה היא מושפעת.

ניתוח קצר של שאלות אלו מעלה מסקנות מתבקשות – עבור מרבית הגופים, אמצעי התקשורת השונים מהווים את הזירה בה נבנית ומעוצבת התדמית. על כן, במטרה לשלוט בתדמית זו ולנהל אותה, יש לפעול בזירות התקשורת. כיום, הזירה העיקרית והחשובה ביותר בתחום זה היא ללא ספק רשת האינטרנט.

השפעת האינטרנט על התדמית והמוניטין

קיימות עובדות רבות אשר הינן טריוויאליות וידועות לכל בנוגע לאינטרנט – שזהו אמצעי התקשורת המוביל כיום בעולם, שכולם נמצאים שם וכד'… אך קיימות גם כמה עובדות רלבנטיות מאוד אשר אינן ידועות לכל. להלן כמה מן העובדות המשפיעות ביותר על התדמית שלכם באינטרנט, ולכן בעולם כולו:

· מקור רושם ראשוני – חשיבותו של הרושם הראשוני היא עצומה. כך כולם יודעים מחיי היום יום, וכך הראו גם אינספור מחקרים בנושא. סקרים אחרונים מראים כי רובם המכריע של האנשים שואב את הרושם הראשוני שלו כמעט לגבי כל גוף או אדם, מרשת האינטרנט. כך, בטרם פגישה חשובה נוהגים אנשים להריץ חיפוש מהיר באינטרנט על מושא פגישתם, צרכני תכנים ומדיה מקבלים רושם ראשוני ואף עמוק יותר בנוגע לנושאים אקטואליים, תחומי עניין ועיסוק או תחביבים וכד'. הרושם הראשוני מגיע על פי רוב מהאינטרנט, ולכן חשוב לדאוג לניהול מוניטין נכון באינטרנט.

· זמינות – האינטרנט כאמור זמין כמעט לכולם כיום, הרבה יותר מאמצעי התקשורת האחרים. זה מה שהופך אותו למקור האינפורמציה מספר אחד עבור מרבית העולם.

· נתפס כאמין – סקרים אחרונים הראו כי מרבית הגולשים תופסים את האינטרנט כמקור מידע אמין יותר מאשר שאר אמצעי התקשורת.

סיבות אלו, בצירוף רבות אחרות, מובילות למסקנה ברורה וחד משמעית – לאינטרנט השפעה עצומה על האופן בו התדמית שלנו מתעצבת ומוצגת לעולם. על כן, ניהול מוניטין