התאמת אתר אינטרנט לניידים מעכשיו קריטי לקידום אתרים

גוגל מתאימה עצמה לדפוסי הגלישה ההולכים וגדלים של שימוש במכשירים ניידים ומעתה לא רק ממליצה לבעלי אתרים להתאים את אתר האינטרנט שלהם לנייד אלא אף נוקטת סנקסציות כלפי מי שלא יתאים את אתר האינטרנט שלו לניידים.

עד כה גוגל הקלו על המשתמשים למצוא אתרים שבנויים בצורה ידידותית למכשירים ניידים. בנוסף, אינדקסו בגוגל אפליקציות על מנת שבתוצאות החיפוש יוצג מידע רלוונטי ומועיל מתוכן.

ב 26 בפברואר הכריזו בגוגל על שני שינויים חשובים שיעזרו  למשתמשים להגיע ליותר מידע אשר באתרים ידידותיים למכשירים ניידים:

יותר אתרים ידידותיים למכשירים ניידים בתוצאות החיפוש
החל מתאריך 21 באפריל, יעלה דירוגיהם של אתרים ידידותיים למכשירים ניידים בחישוב הדירוג של האתר. כלומר מבחינת קידום אתרים אורגני ,אתר הבנוי בצורה ידידותית למכשירים ניידים יזכה לקרדיט על פני אתרים שאינם כאלו הקרדיט יבוא לידי ביטוי בשורה תחתונה במיקום האתר בתוצאות החיפוש .

עוד אינדיקציה לחשביבות אותה שמה גוגל על אלמנט זה ניתן לראות בכך שאלגוריתם זה יכול על כל  השפות, בכל רחבי העולם (ולא כפי שהיא נוהגת פעמים רבות שהשינוי פועל קודם בארה״ב).

לשינוי תהיה השפעה מכרעת על תוצאות החיפוש וכתוצאה מכך, המשתמשים יגיעו בקלות לאתרים איכותיים אשר מותאמים למכשיר ממנו הם ביצעו את החיפוש.

כלומר, בגוגל החליטו לתת משקל הרבה יותר גדול ממה שהיה עד היום לתאימות אתר למכשירים ניידים. אתרים אשר אינם מותאמים לגלישה ממכשירים ניידים ימצאו את עצמם נדחקים אחורה בתוצאות החיפוש מכיוון שהאתר אינו מותאם לגלישה ממכשירים ניידים.

ישנם לא מעט כלים אשר מאפשרים לדעת האם אתר מותאם למכשירים ניידים. כלי אחד מתוכם שייך לגוגל ואפשר לבדוק בו כתובות של כמה דפים באתר על מנת לבדוק את תאימות האתר למכשירים ניידים https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

יותר תוכן רלוונטי מאפליקציות בתוצאות החיפוש
החל מתאריך 26 בפברואר, החלו בגוגל לעשות שימוש במידע אשר אונדקס מתוך אפליקציות, כגורם משפיע בחישוב הדרוג בתוצאות שיוצגו למשתמשים רשומים, במידה והאפליקציה מותקנת אצלם במכשיר. כתוצאה מכך, קיימת אפשרות שגוגל יציגו תוכן מאפליקציות בצורה מודגשת יותר בתוצאות החיפוש.

כלומר, במידה ומשתמש רשום מבצע חיפוש דרך מכשיר נייד וקיימות תוצאות חיפוש מתאימות מתוך אפליקציות אשר מותקנות לאותו משתמש במכשיר הנייד, קיימת אפשרות שאותו תוכן יוצג בצורה מודגשת.
*תורגם והורחב מהבלוג הרשמי של גוגל