פורטל חיפוש כשר בישראל-Koogle
01.01.0001 ארכיון

לפני כחודשיים עלה לרשת מיזם חדש המשמש לחיפושים ברשת לציבור הדתי – koogle (מילה הקורצת בדמיונה ל"גוגל" אך מוכרת גם כמאכל קונצנזוס של זרמי היהדות השונים).
מטרת המנוע החדש היא לפלטר אתרים ספקי מידע מרכזיים בישראל ולהפכם לראויים בעבור הציבור הדתי באופן שבו תוכנם לא יתנגש עם ערכיהם הדתיים.
כמו כן מתיימר קוגל לספק מידע ייעודי לאופיו ולצרכיו הספציפיים של הציבור הדתי חרדי בישראל.
האתר פונה בשלב ראשון לציבור דובר עברית אך כבר בימים אלו נעשים מאמצים לבנות ממשק לציבור היהודי בחו"ל. כמתבקש, האתר שומר שבת כלומר ניתן לגלוש בו אך הוא לא פעיל מצד מפעיליו.

הקונספט שמאחורי koogle

לדברי יוסי אלטמן,שותף בכיר באתר האתר בא לתת מענה לצורך בצריכת שירותים דרך הרשת מצד הציבור החרדי כמו כל ציבור אחר בישראל. אלה שכיום מנועים רבים מלעשות חיפושים באמצעות האינטרנט עקב מידע רב שאינו תואם את הערכים של הציבור החרדי.
במסגרת השימוש בקוגל, יוכל אדם דתי לקבל מידע מקיף מפורטלים מובילים ברשת תוך סינון תכנים שהוא תופס כבלתי ראויים.
בשלב זה מקיים האתר שותפות עסקית עם "יד 2", "וואלה שופס" "וואלה טורס", ו"זאפ". כניסה לממשק דרך האתר נותנת חווית גלישה הדומה לחלוטין לגלישה באתרים אלה.
ההבדל טמון כאשר עושים חיפוש שיש בו אופי העשוי להיות פוגעני.

אתרים כלליים ב koogle

מנוע החיפוש החדש הוקם במטרה לאפשר לציבור הדתי את אותה רמה של חשיפה לשפע המידע הנמצא ברשת- לוחות,חיפושי עבודה,השוואות מחירים,נדל"ן,קניית מוצרים,הזמנת נופשים וכו' .גם הציבור הדתי מעוניין ליהנות מהשפע המוצע אך מבלי להיתקל באתרים הפוגעים בערכיהם. כלומר עולה כאן צורך לסנן מידע מסוים אך זאת מבלי לפגוע בחוויית ההיצע העצום שהאינטרנט מציע.