אפליקציות חדשות של גוגל לתחילת 2010
01.01.0001 ארכיוןאפשרויות חדשה של צ'ט ב Translator Toolkit.

ה Translator Toolkit של גוגל מצוי בשימוש מזה זמן אך כיום נוסף לא אלמנט נוסף – אפשרות ה – הדומה לזה שמצוי ב gmail. כלי תרגום זה מאפשר מגוון שימושים לנוחותם של המתרגמים החל מתרגום אוטומטי של מסמך או דף אינטרנט (פועל בצורה צולעת בעברית), צפייה בתוצאות חיפוש לתרגומים קודמים (אולי מוצלחים יותר) שאחרים תרגמו ,אפשרות תרגום מילוני וכמובן גולת הכותרת -שיתוף המסמך עם מתרגמים אחרים בו זמנית ועבודה משותפת על תרגום בזמן אמת או בהמשכים. ומהיום כאמור ניתן לא רק לשתף פעולה בתהליך התרגום אלה לנהל צ'אט מתוך הכלי עצמו עם הקולגות המתרגמים ואחרים.עריכה משותפת בזמן אמת של שקפים ומסמכים

לגוגל עורך שיתופי נוח של מסמכים המאפשר לכמה משתמשים בו זמנית לערוך מסמך משותף תוך צפייה במקטע שבו נעשית העריכה בזמן אמת . עכשיו ניתן לבצע עריכה בזמן אמת גם לשקפים של פרזנטציה ולחסוך זמן רב תוך שיתוף פעולה מושלם של כל העורכים – בזמן אמת ניתן למשל לדעת על איזו שקופית כל אחד עובד .ניתן גם לערוך בו זמנית את אותה שקופית כשכל משתמש רואה במדוייק על איזה אלמנט עובדים ברגע נתון משתמשים אחרים (וידאו,תמונה או הטקסט)

מתרגם אוטומטי של דפי גוגל

המתרגם של גוגל כבר נכנס לתמונה במהלך שנת 2009 אך משום מה בחרו גוגל לציין זאת שוב ,אולי בשל השתרשותו של השירות לכדי שימוש נרחב – 51 שפות. מעתה ניתן לגלוש לאתרים בכל שפה ולבקש להציגם באחד מ 51 שפות מרכזיות. לשינוי זה יהיו לדעתי השלכות על קידום אתרים ועל עבודתם של מקדמי אתרים באינטרנט אך מה שבטוח הוא שברמת המשתמש ניתן להגיד כיום שהדרך לכפר גלובלי נטול מחסומי שפה קרובה מהרגיל. מהיום ניתן להיחשף לאתרים ללא קשר לשפה שבה הם כתובים במקור. ניתן לבחור בכפתור את אחת מהשפות שברצוננו לקרוא בכל אתר. העברית,יש לציין, עדיין זקוקה לתרגום נכון יותר.

גוגל ממשיכה לחדש באפליקציות חדשות בקצב מעורר התפעלות. עם תחילת שנת 2010 היא מציגה מספר שכלולים למוצרים קיימים . להלן כמה מהאפליקציות החדשות שבחרה גוגל להציג בבלוג הרשמי שלה לשבוע הראשון של שנת 2010.

מסנן דואלים ממקורות שונים

מתוך ריבוי מקורות המיילים שלכם שאליהם נוסף לאחרונה מקור נוסף- הטלפון הסלולארי שלכם נוצר מצב של ריבוי מיילים כפולים ,כאלה שמגיעים מכתובות שונות וממעמדות שונות. התוצאה- עומס רב על מערכת הדואר האלקטרוני שלכם וצורך לערוך "נקיון" ידני של מיילים עם תוכן זהה. לא עוד!

מעכשיו גוגל מציעה שיטה חדשה לזהות ולאחד מיילים אלו ע"י ממשק – " Find duplicates" (מצא כפולים) .

יש להיכנס אל – "מנהל אנשי קשר",לבחור אפשרויות מיזוג/איחוד דואר גוגל שבתפריט (יהיו מיילים שאנכם מעוניינים ליישם את המיזוג היזום הזה) ואז ללחוץ Merge . ניתן לחסוך קריאת מיילים מיותרים ע"י סינכרון כל אנשי הקשר שלכם מה gmail לסלולארי או להיפך .