איך להשתמש ב Google Webmaster Tools –ד'
01.01.0001
ארכיון

לעקוב כמו מקדם אתרים

אחרי שנרשמת ונכנסת ל Google Webmaster Tools עדכנת את גוגל בהגדרות לגבי האתר ובדקת את מיקוד מילות המפתח שלו הגיע הזמן לקבל מידע "עסיסי" על כמות הקישורים שמצביעים על האתר שלך.

על חשיבותם של קישורים חיצוניים לחיזוק האתר מבחינת קידום אתרים באינטרנט אין עוררין .גם כאן חברה מקדמת אתרים עשויה להשתמש בכלים משוכללים יותר לבדיקת קישורים חיצוניים לאתר. אך ניתן לומר שבמקרה זה ל Google webmaster tools יש בהחלט כלי חשוב לצורך בדיקת קישורים חיצוניים ופנימיים המאפשרים לך ,בעל אתר או למקדם אתרים העובד בשבילך להשוות למדוד ולעקוב אחר הקישורים לאתר.

Google Webmaster Tools – קישורים אל האתר שלך

בחלק זה של הדף ניתן לראות כמה קישורים מצביעים מבחוץ על האתר שלך. משמאל (בחץ האדום שבתמונה) מופיע סה"כ הקישורים ופירוט כמות הקישורים המצביעים לכל כתובת וכתובת באתר. בד"כ אל דף הבית תצביע כמות הקישורים הגדולה ביותר. דף זה ניתן להוריד לאקסל (בתחתית הדף מצוי קישור) ולעשות במידע כל מיון וטיפול סטטיסטי.הסבר קידום אתרים

כמות הקישורים שמציג Google Webmaster Tools אינה בהכרח כל הקישורים שמצביעים על האתר אלה כמות הקישורים שגוגל "סופר". באשר נכנסים לכלי לראשונה לאחר רישום ,יש סיכוי רב שהמידע הזה לא יוצג בשלב הראשון. כאשר נוסף לך קישור או כאשר מישהו מחק קישור המצביע אל האתר שלך ייקח זמן עד שהעדכון יופיע (יכול לקחת גם חודש,חודשיים). מומלץ לעקוב בעזרת כלי זה אחר הקישורים החיצוניים של האתר- מה נוסף,מה ירד וכו'. אם יש לכם מקדם אתרים דרשו לקבל ממנו סיכום ומעקב שכזה . הדבר חשוב לא רק כדי לדעת מי הוריד לך קישור אלה גם כדי לדעת אילו אתרים גוגל "סופר" מהם קישורים. אתרים שמצבת הקישורים מהם יורדת מחודש לחודש צריכים להדליק אצלך נורה אדומה שכן או שהם הסירו את הקישור או שגוגל מתחיל לא להתייחס לקישורים מאתר זה. האפשרות השנייה תאפשר לך לדעת אילו אתרים נותנים לך קישור "חלש" וחסר משמעות.

קישורים פנימיים, מילות מפתח וסטטיסטיקת מנויים לא נותנים לך מידע בעל ערך משמעותי.

לצורך סידור אתר מבחינת קישורים פנימיים או לצורך מילות מפתח ישנם כלי קידום אתרים טובים בהרבה.