01.01.0001

ארכיון
ב 8 לספטמבר הציגה גוגל פריצת דרך בשיטת החיפוש – Google Instant Search או בתרגום לעברית תוצאות חיפוש באינסטנט. השיטה מופעלת כרגע בארצות הברית ובכמה מארצות אירופה . מדובר בסגנון חיפוש חדש ופורץ דרך – לא עוד הקשת מילה בתיבת החיפוש וקבלת תוצאות סטאטיות .Google Instant Search מזרים את תוצאות החיפוש באופן אינטראקטיבי כבר כשהוא מזהה מספר אותיות בתיבת החיפוש ומשנה את תצוגת התוצאות עם כל אות נוספת שמוקלדת. לא עוד פעולה חד פעמית בלחיצת כפתור אלה זרימת מידע והמלצות לחיפושים מותאמות אישית לכל גולשמהו גוגל אינסטנט google instant search

החידוש שמציע גוגל מורכב מפעולה כפולה –
גוגל מספק לגולש המלצות לביטויי חיפוש תוך כדי החיפוש
גוגל מספק תוצאות חיפוש דינאמיות המשתנות בהתאם למה שמוזן בתיבת החיפוש.
כתוצר השיטה דווח גם על קיצור זמן תגובה עד קבלת התוצאות של 2-5 שניות .מהירות תגובה כבר הזכרנו?

Google Instant Search איך זה עובד

שיטת החיפוש באינסטנט של גוגל עובדת כך – הגולש מתחיל להקליד מילת חיפוש בתיבת החיפוש.כבר אחרי שתיים שלוש אותיות הוא מתחיל לקבל השלמות למילים אפשריות כלומר הצעות לחיפוש וכן תוצאות חיפוש רלוונטיות . ככל שימשיך להקליד עוד בתיבת החיפוש כך יתווספו המלצות לביטויי חיפוש נוספים ויוצגו אתרים שונים המתאימים לביטויים המופיעים בתיבת החיפוש.
למשל אם ירצה הגולש לחפש את הביטוי "קידום אתרים באינטנט" ויקיש את האותיות "קידו" הוא עשוי לקבל השלמה למילה "קידום" ואף ל"קידום אתרים" אך בשלב זה הוא עשוי לקבל גם הצעה לחיפוש "קידוש" (אם הוא עושה חיפושים באתרי דת) כמובן כל בחירה תניב הצגת אתרים שונה בתוצאות .כשימשיך וירשום את המילה "אתרים" הוא יקבל מגוון נגזרות רלוונטיות למשל "קידום אתרים בגוגל" "קידום אתרים הדרכות" כשכל צרוף בו יבחר יציג תוצאות שונות הרלוונטיות לאותו ביטוי.
את שיטת החיפוש החדשה ניתן לסגור. ע"י הקשה על כפתור פתח או סגור שנמצא מימין לתיבת החיפוש. בהעדפות החיפוש ניתן בקש אם ברצונך לקבל או לא לקבל תוצאות בדרך זו ואז יתאפשר לגולש לחזור לשיטת החיפוש הקלאסיתלמי זמינה שיטת החיפוש באינסטנט
שיטת החיפוש באינסטנט של גוגל זמינה כעט בארה"ב , בריטניה,צרפת,גרמניה ,איטליה ,ספרד ורוסיה עבור גולשים המשתמשים בכרום בגרסה 5/6 ,פיירפוקס בגרסאות 3 ,ספארי בגרסאות 5 למק ואקספלורר 8 בשלב זה לא ניתן להשתמש בגלישה זו ממכשירים סלולארים.

יצוין שהחיפוש אפשרי בצורה זו רק מחיפושים מדף הבית של גוגל מתיבת החיפוש בחלק העליון של דף התוצאות של גוגל. שיטה זו לא תפעל מתיבת החיפוש של הדפדפן,מסרגל החיפוש של גוגל , מ IGoogle,וממקורות חיפוש נוספים . כיוון שמדובר באלמנט עם קסטומיזציה לגולש יוצגו תוצאות בהתאם להיסטוריית הגלישה של הגולש,למיקומו הגיאוגרפי ולנתונים נוספים. לא ניתן לחפש ללא חשבון פעיל בגוגל. מקרים נוספים בהם לא יחסם השימוש בשיטה זו יקרה כשתזוהה תקשורת אינטרנט איטית או לחליפין כשגוגל תזהה חיפוש עם שאילתות הנחשבות בקריטריונים שלה כ "עוינות". במקרה זה יתבקש הגולש ללחוץ על "חיפוש" ולעבור לשיטת החיפוש הרגילה.

אין ספק שלא מדובר בעוד שכלול אלה בתפיסת עולם חדשה שהשלכותיה על התנהגות צרכנים,נתוני חשיפה ותחרות שונה ייצרו אתגרים חדשים לענף מקדמי האתרים וייצרו נורמות חדשות של קידום אתרים באינטרנט.