איך אני הופך להיות ראשון בגוגל
01.01.0001
ארכיון

אם אתה חושב על איך להיות ראשון בגוגל לפני שהתחלת להקים אתר מצבך מצויין ! היות ורוב האנשים בונים אתר , ללא ליווי של מקדם אתרים בשלב איפיוני בניית אתר, מתפשרים לא פעם על אתר במחיר מוזל וחושבים שהם עשו "דיל". רק כשהאתר באויר ולא רואים אותם בחיפושים בגוגל הם מתחילים לתהות איך להיות ראשון בגוגל ופונים למקדם אתרים במטרה שיסייע להם. מקדם אתרים לרוב עושה בדיקה לאתר ומגלה שהאתר מוגבל מכל מני בחינות מבניות- אי אפשר לעשות כך ואי אפשר או יקר לעשות אחרת ובקיצור האתר שעלה ב"זול" יצטרך קידום אתרים יקר.

אז אם אתה חושב על איך להיות ראשון בגוגל לפני שעשית את הצעד ובחרת בונה אתרים הכתבה הזו מיועדת במיוחד לך!

לבנות אתר במטרה להיות ראשון בגוגל

יש תחומים אשר בהן יש תחרות גבוהה כלומר כאשר מקישים מילות מפתח מסויימות, החיפוש שלהן מניב תוצאות חיפוש רבות. ניתן לראות שתחום תחרותי (למי שלא מכיר את הענף מספיק) גם אם בדף התוצאות הראשון יש הרבה מודעות ממומנות. מי ששואל עצמו איך להיות ראשון בגוגל ומודע לתחרותיות בתחום שלו עדיף שיבנה את האתר תוך התייעצות עם מקדם אתרים. איפיוני בניית אתר שנותן מקדם אתרים מסייעים למנוע מצב בו היסודות של האתר יבנו רעועים. אתר שרוצה להיות ראשון בגוגל חייב להכיל את מיירב האלמנטים המבניים שיסייעו לו להגיע למיקום גבוה בתהליך הקידום אתרים.

האפשרויות להקמת אתר עם אתרי חינם

שוק בניית אתרים מכיל כמה רמות של אתרים וכמו תמיד השיקול במה לבחור תלוי במטרה של בעל האתר. לא כל אחד מטריד את עצמו בשלב זה בשאלה איך להיות ראשון בגוגל. למעשה יש כאלה שסוגיית קידום האתר שלהם לא כזאת משמעותית – יש להם צורך בסיסי באתר, אין להם בעיה שלאתר יגיעו רק מי שמקיש את הכתובת URL שלהם המופיעה על כרטיס ביקור שהם מחלקים. אחרים רוצים אתר אינטרנט ועדיין לא קלטו את מלא הפוטנציאל של האינטרנט – עושים אתר ורק אח"כ נזכרים לפנות למקדם אתרים ולשאול איך לקדם. אז לכל מי שרוצה להקים אתר מהר ובחינם האפשרות הראשונה היא לבנות אתר על פלטפורמות חינמיות כדוגמת: לייבסיטי , To all ואחרים. נכנסים לאחד מהאתרים האלה, יוצרים דומיין אישי לפי ההוראות ומתחילים לבנות אתר מיידית. אתר כזה יתרונו העיקרי הוא עלותו – הוא לא עולה כסף . זהו פיתוי גדול למי שלא מעוניין להשקיע כסף באתר וכן , גם זריזות ופשטות ההקמה ראויים לציון. החיסרון – אתר כזה סכוייו להיות ראשון בגוגל נמוכים ,לפעמים נמוכים מאוד בעיקר בתחום עם תחרות גבוהה. עבודתו של מקדם אתרים על אתר כזה דורשת מאמץ רב ולא תמיד יש סיכוי להצליח בפעולת קידום אתרים . למעשה רק בתחום לא תחרותי יהיה קל לקדם אתר כזה וגם זאת עד שהתחום "יתעורר". מקדם אתרים צריך למעשה "לפצות" אתר כזה בהרבה מאוד קישורים וכן בתוכן אך כמובן פעולות אלו של קידום אתרים לא יהיו קלות כאשר גם האתרים האחרים נעזרים במקדם אתרים או שהמבנה אתר שלהם תומך קידום אתרים ויוצר עבורם יתרון על פניכם. במילים אחרות כשהאתר חינם הקידום אתרים הופך לרוב ליקר או מורכב יותר.

בלוגים

אפשרות נוספת לאתר חינם הינה לפתוח בלוג – יש בלוגים שבנויים לא רע מהבחינה של קידום אתרים למשל זה של wordpress. המגבלה של בלוג היא שהמבנה שלו לא תמיד תואם את המיצוב שאליו חותר האתר או במילים אחרות בלוג יכול "להתחפש" לאתר (כלומר להראות כמו אתר "רגיל") עד גודל מסויים של דפים.אח"כ כשנוספים דפים המבנה שלו לא יכול להתרחב ולהוסיף קטגוריות. היות ואתר שרוצה להיות ראשון בגוגל מומלץ שיכיל הרבה דפי תוכן בנקודה זו כדאי לקחת בחשבון שהמבנה יראה כמו בלוג. לא תמיד זה צריך להפריע , זה בעיקר סוג של פורמט שלא תמיד מתאים לתדמית "עיסקית". לאחרונה גילינו שגם בלוגים טובים כדוגמת wordpress מתקדמים בגוגל בצורה איטית מהמצופה.