מהירות טעינת דפים מעכשיו באנליטיקס
08.05.2011

גוגל אנליטיקס מריצה גרסת beta חדשה לגוגל אנליטיקס ,הגרסה הזמינה לכל המשתמשים
אחד האלמנטים החדשים שנכנסים לשימוש בגרסה זו הינו תוסף חדש הנותן דוח על מהירות טעינתם של דפים.
אין מדובר באלגוריתם סודי או בהשערות בלבד , גוגל מצהירים בצורה פורמלית שמהירות טעינת דפים מהווה אלמנט משמעותי בדרוג אותו דף .אם מדובר בדף נחיתה המשמש קידום אתרים ממומן כלומר גוגל אדוורדס,זמן טעינת דף הנחיתה משפר את איכותו( CTR)
הדוחות החדשים שמספק גוגל אדוורדס הם עוד צעד שעושה גוגל במטרה לאפשר לבעל אתר לשפר את איכות האתר, כלי נוסף שעניינו מדידת מהירות דפים הושק לאחרונה אף הוא על ידי גוגל.
זמן טעינת הדף נכנס מעתה כמדד נוסף למערכת הדיווחים שבעל אתר או מקדם אתרים העוסק בקידום אתרים בגוגל אמורים לבחון ולשפר במסגרת קידום אתר.יצירת כלי למדידת מהירות ודוח המשקף את זמן טעינת כל דף באתר מהוות הצהרה גלויה לרמת החשיבות שנותנת גוגל לסוגיה זו.
גוגל עושה רבות למען יצירת חווית משתמש מושלמת ומהירות וזמינות תוצאות החיפוש הינה בבחינת דרישה מינימלית אותה צריך לקחת בעל אתר על אחריותו
קצב טעינה רצוי לדף הינו סביב ה – 1500 מילי שניות (בעבר דובר על כ 3500 מילי שניות )
דפים שיעלו לאט יאבדו יתרון מול דפים עם נתונים דומים שיש להם זמן טעינה משופר .היתרון הזה יורגש הן במערכה של קידום אתרים בגוגל והן בקידום ממומן .
כדי למדוד את ביצועיו של דף על מקדם אתרים או בעל האתר למדוד את מהירות טעינתו אך דבר זה עשוי להיות משימה מורכבת שכן מה שחשוב זה לבדוק את מהירות הדף בהקשר למדדים נוספים לפיכך הוסיפה גוגל בממשק החדש דוח המאפשר לבעל אתר/ מקדם אתרים לראות נתונים במספר מדדים :
contant: אילו דפי נחיתה הם האיטיים ביותר מההיבט של תוכן הדף (למשל דף עם סרטון או תוכן אחר המכביד על מהירות טעינתו
Traffic sources: אילו קמפיינים מתקשרים לדפים הנטענים במהירות
Visitors; איך משפיע זמן הטעינה בהיבטים הגאוגרפיים על כמות המבקרים
Technology: איך נטען האתר לדפדפנים שונים
ריבוי המדדים יאפשר לבחון מה מקור האיטיות של דף וטיפול במדד אחד יאפשר לשלול מקור זה ולטפל בממד הבא.
החשיבות של הדוח הינה באפשרות שניתנת לאתר לשפר עצמו מבחינה שיווקית (ולעינינו גם לצורכי קידום אתרים בגוגל )לדוגמא עם הדוח החדש תוכלו לגלות תסריט בו עבור לקוחות הממוקמים באזור גאוגרפי X נטען דף באופן איטי ולשפר זאת. חשבו למשל על אתר מסעדות עם דף של פיצרייה המוכרת לאיזור סן חוזה. אותו דף פיצה נטען לעט מדיי ולפיכך דווקא גולשים הממוקמים בסן חוזה חווים דף איטי ועוברים לרכוש פיצה מאתרי פיצות אחרות…כעט ניתן לשפר ספציפית דף זה עבור גולשים אלו
איך מפעילים את המדידה

מדידת מהירות הדפים אינה מופעלת כברירת מחדל וכל עוד לא יופעל יופיע בסעיף "מהירות אתר " הספרה 0
כדי להפעיל את הממשק יש להכניס קוד חדש לאתר אנא קראו הגדרות להכנסת קוד אנליטיקס