לעבור מחברת אחסון אחת לאחרת
01.01.0001 ארכיון

בדף זמינות האתר וקידום אתרים הוזכרו כמה סיבות אשר בגינם קידום אתר נפגע כתוצאה מבעיית זמינות של האתר לגוגל שנובעת מתנאי האחסון/מהשרת שלו. חשוב להדגיש שזמינות השרת היא קריטית לסוגיית קידום אתרים ולכן כאשר רואים שהאתר לא מטפס בדרוג למרות שאתם עושים כל מה ש"צריך" בקידום אתרים על תשכחו לבדוק את בעיית הזמינות של השרת. ולמי שמוצא לנכון להחליף את השרת עליו נמצא האתר שלו חשוב לזכור שאין כל בעיה להעביר אתר מחברת אחסון אחת לאחרת ובעיקר אין תלות בחברת האחסון הקיימת לצורך פעולה זו.

כאשר מעבירים אתר חברות אחסון כלומר לשרת אחר (מבלי לדון במצב בו משתנה שם הדומיין או הכתובות) ישנה תקופה קצרה בה יש שני אתרים מקבילים- אחד בחברת האחסון הישנה ואחד שבנינו או העתקנו לחברת האחסון החדשה. בתקופה זו אגב יש לקחת בחשבון שתוכן שעולה לאתר אינו מתעדכן בו זמנית גם באתר האחר.

אחרי שמעתיקים/בונים אתר חדש, עושים העברת DNS ( Data Name Server). DNS זהו שיוך שמקשר בין שם מתחם דומיין לבין IP ומנוהל באופן עולמי עבור כל אתר ברשת. את העברת ה DNS עושים היכן שקנינו את הדומיין שלנו ( למשל ב: ISOK הישראלי, Godaddy ואחרים). אין לזה קשר לחברת האחסון שלנו. נותנים להם פקודה שמכאן ואילך יש לכוון את ה DNS של האתר שלנו לחברת האחסון החדשה במקום לישנה. התהליך לוקח עד 72 שעות וזה מעדכן את כל הDNS בעולם על השינוי. לחברת האחסון החדשה יש לתת את ההגדרות של ה DNS הראשוני והמשני אותם קיבלנו היכן שקנינו את הדומיין. (בתקופת המעבר הקצרה הזאת יש למעשה שני אתרים). אחרי שרואים שהמעבר התבצע לחברת האחסון החדשה והאתר אכן מופיע ומתפקד,מתקשרים לחברת האחסון הישנה ומתנתקים.

למעשה חשוב להדגיש שאין צורך בדין ודברים עם חברת האחסון הישנה ושההעברה לא רק שלא פוגעת בקידום האתר.