את מי משרת באמת הכלי להסרת קישורים של גוגל
05.11.2012

לאחרונה גוגל פרסמה את ה"כלי להסרת קישורים לא ראויים" ,קישורים המצביעים לאתר שלך.
הכלי יצר התעניינות בקרב מקדמי אתרים ומנהלי אתרים שהחלו לחשוש או לחוות ירידה בדירוג האתר לו הם עושים קידום אתרים.
אבל לפני שממהרים להשתמש בכלי ובייחוד לאור הזהרותיו של מט כץ בנושא עצרו ועשו חושבים לפני שאתם ממהרים להסיר.

יתכן כי אתם פוגעים בעצמכם

למנהלי אתרים אשר נענשו ע"י שינויי פינגווין יראה השימוש בכלי להסרת קישורים בפתרון מהיר וקורץ. אבל שימו לב, אם אתם לא בטוחים שנפגעתם מהשינויים האחרונים על תשתמשו בכלי ותחשפו עצמכם לגוגל. לפני השימוש היו בטוחים שהתנודות במיקום אתרכם בתוצאות החיפוש אינו במקור כתוצאה מ:
• פלקטואציה של דירוג
• שגיאה בקריאת מפת האתר
• בעיות אינדקס או nonindex

הנזק עלול להיות גרוע יותר

בעזרת הכלי להסרת קישורים אתם למעשה מצהירים לגוגל מה לפי דעתכם יכול להיות קישור ספאם, אולם אינכם יודעים בוודאות כי אותו קישור "ספאמי" הוא אכן קישור שכזה. אפילו אם אתם ממש בטוחים שקישורים מסוימים פוגעים באתרכם ומחליטים להסירו דעו לכם שגם אם יסתבר לכם אחרת לא תוכלו להחזירו לעולם.

לא בהכרח עובד

גם אם החלטתם להסיר קישורים יהיו סמוכים ובטוחים שלגוגל ייקח שבועות או אפילו חודשים להוקיר את אתרכם בזכות הפעילות הזו. וגם אז זה לא ממש מבטיח שזה מה שיביא לשינויי הרי הבחירה היא רק בידי גוגל. חוץ מזה, גם אם כן יש איזו השפעה אל תצפו שדירוג האתר שלכם ירקיע שחקים.

הכינו תכנית לבניית קישורים איכותיים

הסרת הקישורים באמצעות הכלי יוצאת לפועל ונרשמת ע"י גוגל רק לאחר תקופה לא מאוד קצרה. ועל כן, אולי כדאי לקדם תכנית בניית קישורים איכותיים חדשים אשר יאזנו את משקל הקישורים הישנים הפחות איכותיים במקום להסירם.
חשוב לציין שאם אתם בכל זאת משתמשים בכלי להסרת קישורים חשוב שתהיה לכם תכנית לבניית קישורים חדשים איכותיים אשר ירימו את אתרכם באופן טבעי.
במקביל, חשוב להוסיף תוכן לאתר ומומלץ לעשות זאת עם תוכן שיש לו ערך חברתי בו נשאלת שאלה, ניתנת תשובה אשר תהיה מידע חיוני עבור הגולשים ועל כן ירגישו בצורך לשתף את המידע הזה ברשתות החברתיות השונות.

גוגל היא הבעל בית של הכלי …

גוגל עוקבת אחר השימוש בכלי ויוצרת בסיסי מידע בנוגע לאותם קישורים המורדים באמצעות הכלי. כרגע לא ברור מה נעשה עם המידע זה עדיין מוקדם מידיי. אי אפשר לדעת אם גוגל תחליט לעשות שימוש במידע והאם תהיה לו השפעה על אותם אתרים ועל האתר ממנו הוסרו הקישורים.

לא סתם מורידים

שימו לב, יתכן שהשימוש בכלי הזה הוא סוג של הלשנה לגוגל על פעילותם של מקדמי אתרים אחרים – אולי אתם מנסים לעזור לאתר שלכם אולם בדרך פוגעים בקולגות שלכם לקידום אתרים על ידי זה שאתם מצהירים למעשה שהדרך בה הם קידמו אתר ויצרו קישורים אליכם נראית לכם כספאם .
א. אתם אף פעם לא יכולים לדעת בוודאות מה נחשב בעיני גוגל לספאם אלא רק להניח הנחות.
ב. גם אם אתם משוכנעים שקישור מסויים לא רצוי לכם תמיד אפשר לפנות ישירות אל מקדם האתרים בבקשה להסירו. אין צורך לסבך אותו עם בעל האתר כי גם אתם לא הייתם רוצים שיעשו לכם דבר דומה ובטח לא להלשין לגוגל.
אולי אתם מנסים לעזור לאתר שלכם אולם בדרך פוגעים בקולגות שלכם לקידום אתרים . בייחוד אם מדובר על מקדמי אתרים אשר לכולם יש אותה מטרה ועל מנת להשיגה הם מחויבים לעבוד יחד בשיתוף פעולה ואחווה מקצועית.