פייסבוק נלחמת ב LIKES  מזוייפים

פייסבוק הצהירה כי בכוונתה להיאבק בתופעה של לייקים מזויפים

זה היה כנראה צעד מתבקש ובדומה לגוגל הנלחמת באתרים המשתחלים לתוצאות החיפוש הבולטות לא בזכות אלה בעזרת לינקים ותוכן לא איכותיים כך גם פייסבוק רוצה לנקות דפי עסק שהרוויחו את הפופולאריות שלהם באמצעות לייקים המגיעים מתוכנות זדוניות, חשבונות פרוצים, משתמשים מדומים, ובאלקים קנויים של לייקים.

החברה הודיע כי תגביר את השימוש בכלים ממוחשבים שיכולים להצביע ולהסיר לייקים שכאלו. מאמצים אלו יכללו שימוש במרכיבי אבטחה שיודעים לזהות התנהגות חשודה.

לדברי החברה בכל דף יורדו בממוצע אחוז לייקים מכלל הלייקים של הדף . ומזהירה שכל מאמץ לרכוש ,למכור או לייצר באופן מלאכותי הצבעות לייק ("אהבתי") בדף הם הפרה של תראי פייסבוק .

לאחר פעולות הניקוי שיבצעו בפייסבוק הם מקווים שלמשתמשים תהיה חוויה טובה יותר והם יוכלו להירשם לדפים מתוך בחירה ולא על ידי מניפולציות ,למפרסמים תהיה תמונת מצב מהימנה לגבי מידת הפופולאריות של דפים ולא כתוצאה מניפוח הפופולאריות באופן מלאכותי וכמובן לבעלי הדפים יהיו נתונים סטטיסטיים מהימנים למדידת ביצועי דף הפייסבוק שלהם.

 זוהי כמובן ראשית הדרך ואני מעריכה שבהמשך לא רק יוסרו הלייקים המזוייפים אלה יענשו דפים שייצרו כאלו. זה כמובן ידרוש מערך מתוחכם יותר אך אם פייסבוק תרצה רשת עם פעילות עסקית שלא נתפסת כמקום בו כל אחד עושה כבשלו תיאלץ פייסבוק ,בדיוק כמו גוגל לנקוט צעדים מחמירים ומרתיעים כלפי מי שמנסים לעשות בזירה החברתית ככל העולה בדעתם.

כיום פייסבוק מתפרנסת מפרסומות ורוצה לשמור על הקהל העסקי ולכן אני מניחה שמגמה זו של ניקוי פעולות לא חוקיות זאת רק יריית הפתיחה