אתם בוודאי זוכרים את השינוי הגדול שגוגל השיקה לפני כמה שבועות Search Plus Your World. אז הינה עכשיו אפשר לראות אותו נוכח במלוא הדרו גם אצלנו בישראל. אני לא יודעת אם הבחנתם אבל רק בכדי שלא תהיו מופתעים אני סוקרת עבורכם את השינויים הנראים היום בתוצאות החיפוש של גוגל.

ראשית יש לבצע כניסה בשם המשתמש לפני החיפוש כך שהדפדפן בו עובדים מחובר לאותו חשבון גוגל שאליו נכנסים.

גוגל מאפשרת לנו לקבוע הגדרות חיפוש והיסטוריית אינטרנט: לחיצה על אפשרויות החשבון מצידו השמאלי של המסך

מסך הגדרות חיפוש:

גוגל מאפשר למשתמש לבחור כיצד ירצה לקבל את התוצאות.

  1. גוגל מאפשר למשתמש להגדיר את מיקום החיפוש ע"פ כתובת מדויקת וע"פ שפת החיפוש כאשר היא מאפשרת לבחור את שפות החיפוש הרצויות מתוך רשימה המופיעה במסך.
  2. גוגל מאפשרת למשתמש להגדיר מהי מידת הסינון בתוצאות הוא מעוניין. באופן כזה מסננת גוגל באופן אוטומטי תוכן שאינו ראוי עבור המשתמש. ניתן לקבוע את מידת הסינון לפי האפשריות: "ללא סינון", "מתון", ו"קפדני".
  3. גוגל מאפשרת הדלקה או כיבוי של השלמת מילות החיפוש תוך כדי ההקלדה.
  4. גוגל מאפשרת לקבוע את כמות התוצאות שיוצגו בדף: 10, 20, 30 ועד 100
  5. גוגל מאפשרת הצגת התוצאות בלשונית דפדפן חדשה.
  6. גוגל מאפשרת חסימה ידנית של תוצאות בלתי רצויות התוצאות החיפוש. באופן זה יוכל המשתמש לעדכן רשימת אתרים שאינו מעוניין שיופיעו בחיפושיו.
  7. קישור נוסף להצגה ועריכת היסטוריית החיפושים של המשתמש.

 איך נראה מסך ההיסטוריה:

היסטוריית האתרים למעשה כוללת חיפושים שביצע המשתמש במנוע של  Google וכל אותם דפים שביקש לראות מתוך תוצאות החיפוש. בכדי להשתמש ולהגדיר את תכונות ההיסטוריה יש לאשר תחילה את הפעלתה עם לחיצה על כפתור "הפעל היסטוריית אתרים" כפי שמופעה במסך להלן.

לאחר אישור אפשר יהיה לגשת אל מסך הגדרות ההיסטוריה: במסך זה תוכלו לראות ולערוך את ההיסטוריה כפי שמפורט בתמונה.

את רשימת האתרים בהם בקרתם בכל היסטוריית הגלישה שלכם תוכלו למיין ע"פ קטגוריות: אינטרנט, תמונות, בלוגים, קישורים ממומנים, מוצרים, מפות, ספרים וכו'

  1. במידה ותרצו למחוק את היסטוריית הגלישה תוכלו לבצע זאת ע"י לחיצה על המקשים "הסר" או "הסר את כל היסטוריית האתרים" שבסרגל העליון אך שימו לב בתחילה גוגל אינה מוחקת היא מכניסה את התוצאות להשהיה ומבקשת מיכן אישור למחיקה סופית
  2. גוגל מאפשרת הרחבת החיפוש ע"י בחירה באפשרות "הרחב את היסטוריית החיפושים" בסרגל העליון השמאל. היא מאפשרת למשתמש להחליט האם להוסיף את החיפושים אותם המשתמש מבצע להיסטוריה. בכדי להפעיל או לכבות אפשרות זאת יהיה על המשתמש להתקין את סרגל הכלים של גוגל.
  3. גוגל מאפשר למשתמש להציג את היסטוריית הגלישה ע"פ תאריך נבחר.

אילו הם השינויים כפי שהם באים לידי ביטוי בימים האחרונים. אין ספק שנצטרך ללמוד להשתמש בכל אותן תכונות חדשות שמוסיפה גוגל בתקופה האחרונה במטרה לשכלל ולייעל את מנוע החיפוש שלה. אני באופן אישי טרם החלטתי האם כל אותם שינויים שמכתיבה גוגל אכן עובדים לטובתנו – אני מניחה שהויכוח בנושא עוד ימשך לתקופה.