גוגל מזהירה נגד קישורים "מלאכותיים"

 גוגל מזהירה מפני סנקציות ועונשים צפויים כנגד "מפיצי קישורים שקטים"

האם קבלתם מכתב התראה לקישורים "מלאכותיים" או "לא טבעיים"?

גוגל מפיצה בימים האחרונים מכתבי התראה כנגד אתרים המפרים את עקרון ה"טבעיות" בקישורים. כנגד אתרים העושים קידום אתרים "אגרסיבי" המשתמש בקישורים באופן בוטה

ההתראה מגיעה ל GOOGLE WEBMASTER  בנוסח: "מצאנו שכמה עמודים באתר שברשותך מפרים את העקרונות המופעים בגוגל וובמאסטר"

לפי המלצת המכתב מתבקש בעל האתר לבדוק קישורים "לא טבעיים" או "מלאכותיים" המפנים לאתר במטרה להשפיע על דירוג העמוד (PageRank).

על פי המכתב ממליצה גוגל לבצע שינויים בכדי להתאים את האתר לדרישות האיכות המפורטות בעקרונות גוגל וובמאסטר ולהודיע על התיקונים בהקדם. במידה ואין אפשרות להסיר חלק מהקישורים ממליצה גוגל לדווח על אותם קישורים.

האם זהו הקץ להפצת קישורים?

נראה כי כבר בשבוע שעבר החלה גוגל לפעול כנגד בלוגים ורשתות קישורים למיניהם. לטענתם, אין קשר בין השניים אך גוגל בהחלט בוחרת לדווח על העונשים הצפויים בקשר לקישורים "רעים".

דובר גוגל מוסר:

מרבית מההודעות שנשלחו למנהלי אתרים אינן קשורות לקישורים. אך למרות זאת, גוגל החלה לשלוח הודעות למנהלי אתרים במקרים של הפרת עקרונות האיכות של גוגל. העלייה במספר ההתראות שגוגל מוציאה נובע מעלייה בסוג ההתראות היוצאות ולא בהכרח קשורות לקישורים.

נכון שפעילות כנגד רשתות המפיצות קישורים הייתה בולטת יותר לאחרונה. גוגל מצליחה לעקוב ולפעול כנגד סוגי קישורים רבים ולאחרונה החליטה לחשוף את פועלה בתחום זה. בעבר קישורים אלו מוצבו באופן שקט כקישורים לא אמינים ולא קבלו משקל רב. אולם לאחרונה, אנו עדים לכך שקישורים אלו אינם תורמים לשיפור הדירוג ולאינדוקס העמודים.

גוגל כבר הודיעה בעבר כי היא עומדת להגדיל את מספר ההתראות אותן היא שולחת באמצעות מערכת גוגל וובמסטר לשנת 2012.

גם אם לא קבלתם הודעה רשמית טוב יהיה עם מעתה תתנו את הדעת מי מקדם לכם את האתר ובאילו שיטות  קידום אתרים הוא פועל.