בגוגל מבקשים הסרת דפים מ Webmaster Tools  לא בכל מצב

הסרת דפים מאתר אינה פעולה חיובית מבחינת קידום אתרים בגוגל , תמיד מומלץ לשדר לגוגל שהאתר גדל מאשר מצטמצם

אך מה לעשות, לעיתים אין ברירה וצריך בכ"ז להוריד דפים, תיקיות שלמות או אתר שלם  ולעיתים אף יש צורך בהסרה דחופה כמו דפים חסויים, פרטיים וכד'.

אז אם בכ"ז צריך להסיר דפים (למרות ההשלכות על קידום אתרים בגוגל) הדרך שממליץ מט כץ מהנדס ראשי בגוגל היא לייצר להם קוד 404 (או 410 לא קיים) ב HTTP ולהמתין שגוגל יגיע לאנדקס ויסננם מחוץ לתוצאות.

אם אתם רוצים שהדף לא יוסר לגולשים לגישה לגולשים אך יוסר מהתוצאות המאונדקסות של גוגל אפשר להשתמש בקובץ רובוטס או בפקודת NOINDEX.

לאחר שהדפים מוסרים או נחסמים אפשר לדווח ל WBMASTER TOOLS  בכלי להסרת דפים אך זה לא חובה, גם כך יוסרו הדפים מהאינטרנט (אם כי לרוב בקצב איטי יותר ).

מצד שני הסרה של דפים ב  Webmaster Toolsולא באחד האמצעים שפרטתי עשויה לגרום לגוגל לחזור ולאנדקס מחדש את הדפים (כלומר אין הוראת הסרה בוובמסטר לכשעצמה ערובה לחסימה בטוחה כל עוד לא בוצעה חסימה הלכה למעשה בקוד) בהוראות ההסרה של מדור ה"עזרה" כל כלי הסרת דפים מציינת גוגל שפעולת הסרה בכלי זה בלבד עשויה לגרום לגוגל להחזיר מחדש את הדפים שהיא הסירה לבקשת מנהל האתר.

כשמדובר בכמות רבה מאוד של דפים שיש להסיר למשל תיקייה שלמה או אפילו אתר שלם מציע מט כץ להשתמש בפקודת  robots.txt  ואז בהחלט להשתמש בכלי הסרת דפים ב Google Webmaster

מה שמט כץ מרמז שלא לעשות זה לשלוח בקשות הסרה של URL בודדים בכמויות של מאות ואלפים לכלי להסרת דפים שכן לדבריו פעילות כזאת תיתפס על ידי גוגל כפעילות מטרידה /מחשידה ולפיכך גוגל תשמור לעצמה את הזכות להגיב בהתאם – להתעלם, לא להתייחס לבקשה ולהחליט על דעת עצמה מה להסיר ומה לא.