אתר סאו טאץ החדש עלה לאוויר

לאחר כמה חודשים של "הריון" הגיח סוף סוף אתר האינטרנט החדש שלי לאוויר או למעשה לרשת ואני מאוהבת בו כמו שמתלהבים מתינוק חדש.

ההחלטה על אתר אינטרנט חדש הייתה ברורה  וכך גם בחירת החברה שתבנה לי את האתר -בחירה בלב שלם!

בניית האתר ארכה זמן, הרבה יותר מאשר חשבתי אך כיוון שהיה חשוב שכל אלמנט קידום אתרים ועיצוב יעשה כמה שצריך לפי מסמך אפיון האתר נתתי לדינמיקה את הקצב שלה .

הקמת אתר חדש הינה חוויה שאפשר לעבור אותה קשה והרבה לקוחות אכן חווים תהליך שיש בו הרבה עגמת נפש, ויכוחים באמצע התהליך עקב דיס אינפורמציה בין המתכנת לבעל האתר, אי סגירת קצבות ולעיתים קרובות חוסר מקצועיות של בונה האתר.

האחריות לסגור את הקצבות היא קודם כל על בונה האתר הוא צריך לוודא שבעל האתר אכן מודע בדיוק למה שהוא יקבל ומה שלא תומחר אבל בעקבות הרצון "להחליק" דברים בעת סגירת החוזה לרוב זה לא קורה.

מאחר שליוויתי במהלך עבודתי בקידום אתרים כמה אתרים שבנו אתרים ידעתי ממה להימנע ,איך לא להיכנס ל"בורות" ובעיקר אני נושאת בגישה שעדיף לרדת כבר מלכתחילה לרזולוציות הקטנות ביותר של הנחיות כדי שלא יישארו פערים בין צפיות לביצוע.

לכן למעשה כל הסיכומים והדיונים על איך יראה האתר ומה יהיה בו הופכים להיות למסמך מפורט שנקרא מסמך אפיון אתר חדש. זהו מסמך המאפיין מהם האלמנטים שיוכנסו באתר  שמטרתם לתרום הן מבחינה שיווקית ובעיקר בהיבט של קידום אתרים בגוגל.

מדובר במסמך שמהווה חלק מההסכם בין החברה שבונה את האתר לבין הלקוח .כותב את המסמך מקדם אתרים לאחר שהלקוח הגדיר עם החברה את הצרכים ואיך יראה האתר.

מסמך אפיון אתר הוא למעשה מסמך הנחיות של מקדם אתרים לצורך בניית האתר בצורה מיטבית לצורך קידום אתרים בגוגל. כלומר אין כאן רק עניין של חווית הגולש אלה בעיקר נגישות של גוגל ואלמנטים אחרים בקידום אתרים בגוגל.

במהלך תהליך העיצוב  שיניתי לוגו והתרגלתי לקונספט חדש באתר .זה התחיל עם הפרידה מהלוגו הקודם שאהבתי מאוד אך הגעתי למסקנה שהוא כבר לא מייצג את סאו טאץ ומהותה בצורה טובה

אח"כ שיניתי מעט את גווני האתר ובעיקר את הקונספט בדף הבית – פחות עומס (למרות שמדובר באתר קידום אתרים בו כל המתחרים שופכים תוכן רב בדף הבית).

אני מקווה שכמו כל מוצר חדש גם האתר החדש יעודד אותי להתחיל להשקיע יותר בכתיבת תכנים  כי לא יתכן שהפתגם " הסנדלר הולך יחף" יתאים לי גם J במיוחד לאור העובדה שאני מרצה בקורסים לקידום אתרים ול…כתיבה לאינטרנט עד כמה הכתיבה תורמת לקידום אתרים בגוגל