מדוע להגדיל את כמות הקשרים בלינקדאין

ה”חברים” מפייסבוק נקראים בלינקדאין “קשרים” (  connections ) והם האנשים שאיתם תוכל להיות בקשר .

לינקאין הגדירה מדרג של קשרים מרמת היכרות ראשונה,שנייה ושלישית .

קשרים מדרגה ראשונה הם הקשרים שפנית  אליהם והם אישרו את הקשר איתך. הקשרים שיש לכל אחד מהם מהווים קשר מדרגה שניה שלך כלומר סוג של חבר של חבר.

קשר מדרגה שלישית בלינקדאין הוא אחד שלא עונה על הקריטריונים הקודמים כלומר שאין לך שום קשר ישיר אליו.

יותר קשרים יותר חשיפה לפוסטים שלך

אחת מהדרכים למיתוגך בלינקדאין היא באמצעות כתיבת פוסטים . את הפוסטים האלו יראו הקשרים שלך מדרגה ראשונה ואם חלק מהם יגיבו לפוסט אז גם מערכת הקשרים מדרגה ראשונה שלהם יראו אותו .אלו נקראים מערכת הקשרים מדרגה שניה שלך. (חברים של חברים) .המשוואה פשוטה – יותר קשרים יותר חשיפה.

יותר קשרים יותר גישה

מי שמשתמש בגרסה הרגילה של לינקדאין (לא לינקדאין פרימיום) מקבל גישה לחיפוש נתונים בקרב מאגר הקשרים מדרגה ראשונה ושניה .  דרגת קשר שלישית מוגבלת (לפעמים אפשר ולפעמים לא). בכל מקרה במסגרת לינקדאין רגיל שאינו פרימיום ניתן  לפנות בהודעה פנימית רק לקשר מדרגה ראשונה.

איך יוצרים קשרים בלינקדאין

לא כל אחד מעוניין להגדיל את כמות הקשרים שיש לו בלינקדאין ויש כאלו שלא יאשרו כל פניה לקשר אלא רק קשרים רלוונטיים . זה יכול להיות מהחשש שתפנה אליהם אח”כ בפניות שיווקיות או כי הם לא מוצאים אותך רלוונטי להם ומעדיפים מערכת קשרים מצומצמת . כאשר יש לך לינקדאין פרימיום תוכל/י לראות מי צפה בפרופיל שלך ולדעת למשל האם אדם שבקשת קשר איתו צפה בך ולא אישר. אז איך בכ”ז מגדילים את הסיכויים לקשר?

א. מה הטייטל שלך?  אנשים שחוששים מראש לאשר כל אחד עשויים להרתע ממבקשי קשר שטייטל התפקיד שלהם הוא כזה שהדבר הבא שיעשה זה לפנות אליהם בהצעה שיווקית. מקצועות כמו סוכן ביטוח / נציג מכירות/  איש נדל”ן עשויים להיות חשודים מראש .כמובן שצריך לרשום את הגדרת התפקיד אך לטעמי עדיף להמנע מלשדר מכירתיות בטייטל כי זה מרתיע.

ב. כאשר פונים לבקשת קשר אפשר להשתמש בפניה סטנדרטית או לנסח פניה אישית. אני נוהגת לעיתים קרובות להוסיף מילה או שתיים רק כדי לבלוט מהבקשה הסטנדרטית ולתת מימד אישי קטן אך לא להפחיד. למשל “רן שלום” ….הודעה סטנדרטית לבקשת קשר של לינקדאין ובסוף – ” Best Regards ורדה שלום” .

לפעמים כדי להגביר את הסיכוי שיאשר אתכם, יש מקום לנסח בשתי שורות מדוע כדאי לו לאשר אתכם . למשל “אשמח לקשר, יש לי משרה מעניינת להציע לך”.

איך יוצרים בכ”ז קשר אם מי שלא אישר קשר איתך

אין טעם לכפות קשר על מישהו אך אם חשוב לכם להגיע לאנשים מסוימים בחשיפת פוסט ניתן לבצע זאת ע”י פרסום ממומן בלינקדאין ואם תרצו לשלוח לאותם אנשים מסר בהודעה אישית ניתן לרכוש לינקדאין פרימיום המגיע עם מספר מוגבל של שליחת הודעות לכל אדם בלינקדאין במיוחד לאלו שאינם במערכת הקשרים שלכם.