פינגווין 3.0 העדכון החדש בגרסא

טוב אז גוגל כמו גוגל תמיד, אוהבת לשחרר את העדכונים שלה כשכל העולם נח בסופי השבוע. נכון לשבוע שעבר כבר היו הרבה לחשושים בקשר לשינוי הצפוי, והינה עכשיו זה מאושר סופית ואכן בסוף השבוע האחרון הריצה גוגל את עדכון הפינגווין.

למי שאינו זוכר או יודע עדכון פינגווין אמור לפגוע בכל אותם אתרים שפרופיל הקישורים שלהם אינו תואם את ההמלצות של גוגל, משמע כל אותם אתרים שעושים קידום אתרים אגרסיבי ולא מקודמים באופן טבעי וראוי.

פינגווין בגרסא 3.0 הינו עדכון ששחררה גוגל לאחר כשנה שלא שוחררו עדכונים נוספים. מה שאומר שגוגל פועלה מזה שנה על העדכונים לגרסא, במטרה להוציא גרסא, שתהיה טובה בו זמנית גם עבור הגולשים וגם עבור מנהלי האתרים.

הוצאה של עדכון חדש לאחר שנה מהעדכון הקודם יכולה להצביע על העובדה שגוגל ערכה שינויים משמעותיים לגרסא הנוכחית.

מקדמי אתרים ומנהלי אתרים מדברים על תנודות משמעותיות בתוצאות החיפוש החל מיום שישי בערב.

באופן כללי גרסת זו היא העדכון השישי במספר של עדכוני פינגווין. מספר הגרסא 3.0 אינו מספר גרסא שניתן ע”י גוגל אולם, הוא קיבל את שמו, שכן הוא ככל הנראה עדכון משמעותי ששוחרר לאחר זמן רב מאז העדכון האחרון.

פינגווין 1.0 24/04/12 השפיע על כ 3.1 אחוזים מהשאילות
פינגווין 1.1 26/05/12 השפיע על פחות מ 0.1 אחוז מהשאילתות
פינגווין 1.2 5/10/12 השפיע על כ 0.3 אחוזים מהשאילתות
פינגווין 2.0 22/05/12 השפיע על 2.3 מהשאילתות
פינגווין 2.1 4/10/12 השפיע על אחוז אחד לערך מכלל השאילתות
פינגווין 3.0 17/10/12 טרם ידועה ההשפעה בתוצאות החיפוש.

אם חשתם בפגיעה מעדכוני פינגווין בעבר עקב פרופיל קישורים לא טבעי  סביר להניח שאתם יודעים כי השיפור במיקומו של האתר ובתנועה אליו יורגשו רק לאחר הסרה מסודרת של כל הקישורים החשודים  והמתנה עד לשחרור הגרסא הבאה.

שימו לב כי גם אם פעלתם להסרת קישורים בשלושה שבועות האחרונים, במטרה להשיג את השיפור בעדכון הנוכחי, סביר מאוד להניח כי אחרתם את הרכבת וכי אתרכם לא יושפע לטובה בעדכון הנוכחי (תצטרכו להמתין עד לעדכון הבא – מי יודע מתי יהיה).